placeholder

Pdf dosyası kitap olarak nasıl yazdırılır?

Pfd dosyalarını kitap gibi nasıl yazdırılır?

Hazırladığınız ödev, makale, tez veya notlarınızı pdf haline getirdikten sonra pdf kitap | kitapçık gibi yazdırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Dosyanızı pdf okuyucu programda açtıktan sonra Dosya > Yazdır menüsünü seçin,
  • Açılan menüden yazdır iletişim kutusunun üst kısmından bir yazıcı seçin,
  • Yazdırılacak Sayfalar alanında, kitapçıkta hangi sayfaları istediğinizi seçin. (Tüm dosyayı yazdırmayı planlıyorsanız Tümü seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu seçenek sayfaları önden arkaya doğru yazdırılmasını sağlar.)
  • Sayfalar seçeneği, çok sayfalı bir kitapçığın daha küçük bir kısmını yazdırmak için bir sayfa aralığı belirlemek için işaretlenir.Eğer bir kitapçığı daha küçük bölümlere ayırıp daha sonra her sayfa aralığını ayrı ayrı yazdırmayı planlıyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz.
  • Sayfa Boyutlandırma ve İşleme altında, Kitapçık seçeneğini seçin. Yine bu bölüm altında Kitapçık alt kümesinin “Her iki tarafa”, ciltlemenin ise “Sol” seçeneğinde olmasına dikkat edin.Not: Her iki kenar çift taraflı yazıcılar için kullanılabilir. Eğer yazıcınız otomatik çift taraflı yazdırmayı destekliyorsa kağıdın iki tarafını da otomatik olarak yazdırır. Çift taraf yazdıramayan yazıcılar için ise Sadece ön taraf / Sadece arka taraf  seçilmelidir. Böylece  önce kağıdın ön tarafını yazdırdıktan sonra  o sayfaları yazıcıya, yazıcınızın kullanım kılavuzunda belirtildiği üzere geri koyarak arka taraflarını da yazdırabilirsiniz.
 
Eğer bu ayarları kullanmadan, daha kolay bir şekilde, harici bir program kullanarak çoklu pdf dosyanızı kitap yazdırmak isterseniz bir sonraki yazımız olan “Kolayca, Pdf dosyası kitap olarak nasıl yazdırılır? “ makalemizi inceleyebilirsiniz.
 
Tüm video derslerimiz için youtube kanalımız video dersler sayfamız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir