Word’de Etiket Nasıl Hazırlanır?

Gelişen bilgisayar teknolojileri ve internetin hayatımıza girmesiyle iletişim araçlarımız da şekil değiştirmeye, daha önceki yaşantılarımıza ait izlerin üstünü örtmeye başladı. Fakat bazı durumlarda eskiye dönmek gerekebiliyor. Yazdığınız bir mektubu zarfın içerisine koyup postaya vermek gibi.  Tek bir postada sorun yaşanmayabilir, ancak onlarca posta veya kargo için alıcı adresini etiket kullanmadan el ile yazmak ciddi bir vakit kaybı olacaktır. Çalışmamızı hazırlarken bu tür durumlarda insanların işini kolaylaştırmayı amaç edindik. Bu bağlamda yazımızda word programında toplu veya tek olarak etiket hazırlamayı gösteriyoruz.

(Dikkat etmemiz gereken en önemli husus etiketi satın alırken ambalajının üzerinde Word  işaretinin olmasıdır. Bu işaret yoksa Word programının tanımadığı yani işimizi zorlaştıracak bir etiket satın almış oluruz.)

İlk olarak Word sayfasındayken postalar sekmesine geliyoruz ve “etiketler” seçeneğini tıklıyoruz.

Açılan sayfada ilk olarak marka ve ürün numarasını belirtmemiz gerekiyor.  Etiket yazan kısma tıklıyoruz ve açılan sayfadan marka ve ürün numarasını seçiyoruz ve tamam’a  tıklıyoruz.

Eğer bütün etiketlere aynı şeyi yazmak istiyorsanız “Adres” kısmını doldurmamız ve ardından “yazdır”ı seçmemiz yeterli.

Fakat etiketlerde ayrı ayrı bilgiler yer alacaksa “yeni belge”yi seçiyoruz. Karşımıza az önce bilgilerini girdiğimiz etiketin bir Word şablonu çıkıyor. Bu şablon içerisinde gerekli düzenlemeleri yapıp etiket üzerine yazdırabiliriz.

Yazdırma işleminde yazıcı özelliklerine göre etiketin yönünü ayarlamamız ve ona göre baskı almamız gerekmektedir.

Tüm video derslerimiz için youtube kanalımız video dersler sayfamız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir