Word’de zarf Üzerine adres Nasıl Yazılır?

Zarf üzerine elimizle adres yazmak nostaljik gelebilir fakat toplu bir şekilde mektup gönderilmesi gereken durumlar için yazımız oldukça ilgi çekici gelecektir. Word’de zarf üzerine doğrudan adres yazmak için sadece aşağıdaki adımları uygulamamız yeterli. Artık zarf ile çok işimiz olmasa bile, bir gün yüzlerce kişiye göndermeniz gereken mektup veya düğün davetiyesi olduğunda adres | kişi isimlerini koreografi kalemi ile yazmak yerine muhteşem el yazı fontları kullanarak daha şık bir şekilde zahmetsizce yazdırabilirsiniz.

İlk olarak word’de iken postalar sekmesine geliyoruz ve zarflar butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfadan seçenekleri tıklıyoruz, karşımıza çıkan sayfada “Zarf seçenekleri”ni seçiyoruz. Burada zarf boyutunu doğru seçmemiz gerekiyor. Yoksa yazıcımız zarfı doğru bir şekilde tanımlayamayacağı için doğru baskı yapamayacaktır.

Eğer aldığınız zarfın boyutunu bilmiyorsanız lütfen bir cetvel yardımı ile ölçün ve zarf boyunu “Özel Boyut” seçin. Açılan zarf boyutu menüsünde “Genişlik” ve “Yükseklik” birimlerini ölçtüğünüz verileri girin ve tamam’ı tıklayın.

Böylece bir önceki menüye “zarf seçenekleri”ne geri dönmüş oluyoruz. Burada zarfımızın ön yüzüne mi yoksa arka yüzüne mi yazdıracağımızı ve zarfı yazıcıya nasıl yerleştireceğimizi “Besleme Yöntemini” ni seçmek üzere”Yazdırma Seçenekleri” butona tıklıyoruz. Bunları seçtikten sonra “Besleme Yeri” olarak yazıcımızın “Varsayılan Tepsi”sini seçiyor ve tamam’ı tıklıyoruz.

 

 

Artık adres yazma kısmına geldik. Karşımızdaki sayfada “Teslim Adresi” ve “İade Adresi” kısımlarını doldurduktan sonra seçtiğimiz besleme yöntemine göre zarfı yazıcımıza koyduğumuzdan emin olduktan sonra “Yazdır” butonuna basarak işlemimiz tamamlıyoruz.

Tüm video derslerimiz için youtube kanalımız video dersler sayfamız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir